Aktualności 2024/2025

październik

Spotkanie z ratownikiem medycznym

W dniu 17.10.2024r. nasze przedszkole odwiedził Ratownik Medyczny. Dzieci dowiedziały się, jak zgłaszać wypadek oraz jakie informacje podać dyspozytorowi. Uświadomiły sobie, jak ważna jest znajomość swojego imienia i nazwiska oraz miejsca zamieszkania. Dzieci uczyły się także jak sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można pomóc, dopóki nie przyjedzie pogotowie ratunkowe. Przedszkolaki bardzo aktywnie brały udział w ćwiczeniach.  Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego Ratownika Medycznego było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy i prawidłowego zachowania się w czasie wypadku. Bardzo dziękujemy za pouczające spotkanie!